Miami Hakkında Genel Bilgiler

Florida eyaletinin ikinci büyük şehri, Amerika'nın 45. büyük kentidir.
Miami Hakkında Genel Bilgiler

Miami Hakkında Genel Bilgiler

Florida eyaletinin ikinci büyük şehri, Amerika'nın 45. büyük kenti olan Miami, Florida Everglades ile Biscayne Bay arasında bulunmaktadır. Miami, 28 Temmuz 1896 yılında resmen bir şehir olarak kurulmuştur. Miami, Amerika'nın diğer şehirlerinin klasik yapısına oranla daha farklı görüntülere ve kültüre sahip tri-ethnic bir şehirdir. Halkın çoğunluğu Hispanik olarak adlandırılan Kübalılardan, Haitililer ve Karaiplilerden oluşmaktadır.

Şehirde konuşulan ağırlıklı ikinci dil İspanyolca'dır. Miami nehri etrafında kurulmuş olan şehir, mükemmel kumsalları, 24 saat gece hayatı ve dünyaca ünlü gemi seyahatlerinin (cruise) merkezi olması gibi özelliklerden dolayı Amerikalılar tarafından Magic City (Sihirli Şehir) olarak isimlendirilmiştir. Kısaca Miami, farklı kültürlerle kaynaşmak, çılgın gece hayatı, beyaz kumsallar, alışveriş, tarihi yerler, mükemmel gün batımı manzaraları ve tüm yıl boyu güneş isteyenler için ideal bir yerdir.

Barry University , Florida International University , Johnson and Wales University , Miami-Dade College , St. Thomas University , Florida Memorial University , and the University of Miami gibi önemli eğitim kurumları burada bulunmaktadır.

Yüz Ölçümü
143.15 kilometrekare'dir

Nüfusu
2.500.00'dür.

Zaman Dilimi
Miami zaman dilimi Eastern Daylight Time (EDT) “Doğu Günışığı Zaman Dilimi”dir. Daylight Saving Time “Günışığı Tasarruf Zamanı” Nisan ayının ilk Pazar günü saat 02:00'de başlar, Ekim ayının son Pazar günü 02:00'de biter.

Voltaj Düzeyi
110 volttur. Prizleri ikili olmasına rağmen yassı uçludur. Yanınızda elektrikli alet götürecekseniz kesinlikle bir adaptöre ihtiyaç vardır.