Miami Festivalleri

Miami'de birbirinden farklı ve renkli festivaller yapılmaktadır.
Miami Festivalleri

Miami Festivalleri

Coconut Groove Arts Festival: 3 gün boyunca devam eden sanat festivali Şubat ayının ortalarına doğru olan hafta sonunda düzenlenir. 380’den fazla eserin sergilendiği bu festivalde aynı zamanda kurulan sahnede Latin grupları, rock ‘n’ roll ve farklı grupların performanslarını da izleyebileceğiniz festivalde çeşitli lezzetleri tatma imkanı da bulabilirsiniz.

Calle Ocho Festival: Genellikle Mart ayının ikinci haftasında Little Havana bölgesinde gerçekleştirilir. Çeşitli yemeklerin tadına bakabileceğiniz bu festivalde Latin jazz, futbol turnuvasi, koşu yarışması, güzellik yarışması gibi etkinlikler de düzenlenmektedir.

Miami International Film Festivali: Miami Dade Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı, Şubat sonu veya Mart başı gibi düzenlenen bir film festivalidir.

Ultra Music Festival: Dünyanın en iyi elektronik müzik festivallerinden biri olarak geçmektedir. Genelde Mart ayının 2. ya da 3. haftasında yaklaşık 8 senedir gerçekleşen bu festival katılanlara hem görsel şölenleriyle hem de başka yerde dinleyemeyeceğiniz djleriyle kendinden geçirmeye yeterlidir.