Miami'de Toplu Taşıma

Miami'de toplu taşıma sistemi olarak Metrobus, Metromover ve Metrorail sistemleri mevcuttur.
Miami'de Toplu Taşıma

Miami'de Toplu Taşıma

Metrobus
Her gün 22 saat boyunca işleyen Metrobus otobüsleriyle Miami'nin kısıtlı bir bölümüne ulaşmanız mümkündür. Mebtrobus'ın ulaşamadığı yerlere ise Metrorail ya da Metromover'a aktarma yaparak ulaşmanız mümkündür. Metrobus otobüsleri her gün sabah 4:30 ile ertesi gün sabaha karşı 2:30 arasında hizmet vermektedir. Otobüs ücretleri kişi başı, tek yön $2.50'dır. Metrobus'tan sonra yolunuza diğer toplu taşıma araçlarından birini kullanarak devam edecekseniz, yine tam ücret ödemek yerine transfer ücretini ödeyerek yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Metromover
Metromover, Downtown Miami'ye ulaşmak ve burada gezmek isteyenler için ideal bir ulaşım aracıdır. Downtown içinde birçok bölgede durakları olan Metromover ile merkezi binalara, müzelere ve otellere kısa sürede, ucuza ulaşmanız mümkün olacaktır. Metromover hafta içi 5:30'dan gece yarısına kadar, hafta sonları ise sabah 6:00'dan gece yarısına kadar çalışmaktadır. Trenler yoğun saatlerde 1.5 dakika, yoğun olmayan saatlerde 3 dakika arayla istasyona uğramaktadır. Metromover ile ulaşım ücreti kişi başı tek yön $2.50 Metromover'dan sonra yolunuza diğer toplu taşıma araçlarından biriyle devam edecekseniz tam servis ücreti ödemek yerine transfer ücretini ödeyerek devam edebilirsiniz.

Metrorail
Metrorail, kenti kuzeybatıda güneybatı yönünde dolaşmaktadır. Medley 'den başlar Hialeah , Miami şehir merkezi, Coral Gables gibi 22 istasyona uğrayarak güney Dadeland'da son bulur. Metrorail'den Government Center ve Brickell istasyonlarında Metromover'a aktarma yapılabilir. Metrorail, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ulaşım ücreti kişi başı, tek yön $2.50 'dir.